Testy penetracyjne – ochrona przed włamaniami

Jedną z najlepszych metod ochrony przed atakami hakerskimi są testy penetracyjne. Mają one za zadanie pokazać, jakie niedoskonałości charakteryzują stosowany w infrastrukturze teleinformatycznej system zabezpieczeń. Usługa ta polega na przeprowadzeniu kontrolowanej próby włamania się do zgromadzonych zasobów danych. Można w ten sposób sprawdzić zarówno pojedyncze aplikacje i systemy, jak i skomplikowane środowiska informatyczne. Procedura jest dostosowana do wymagań i zapotrzebowań klienta i może polegać na próbie m.in. wykradzenia konkretnych danych, wtargnięcia do sieci prywatnych czy eskalacji przywilejów. Symulowane ataki pochodzą z określonych adresów sieci prywatnej bądź publicznej, według z góry ustalonego scenariusza lub bez informacji o charakterystyce stosowanych systemów. Testy penetracyjne powinny zostać zorganizowane tak, aby jak najdokładniej odzwierciedlały prawdziwą próbę ataku.

Dostawcy systemów informatycznych niestety zazwyczaj nie gwarantują ich pełnego bezpieczeństwa, dlatego klient sam musi o to zadbać. Stosowane współcześnie rozwiązania są jednak tak złożone, że ciężko jest zweryfikować ich skuteczność bez specjalistycznej wiedzy. Badania warto przeprowadzać regularnie, ponieważ intruzi wciąż wymyślają nowe metody włamań. Dzięki testom penetracyjnym, można dostrzec wiele różnych zagrożeń, również tych nieoczywistych.

Przeprowadzanie nowoczesnych testów penetracyjnych – iSecure Sp. z o.o.

Nasi specjaliści zbadają jakość zabezpieczeń w Państwa systemie, a także sprawdzą czy osoby, które na nim pracują, stosują się do procedur polityki bezpieczeństwa. Po zidentyfikowaniu obszarów podatnych na ataki, przygotujemy również listę zaleceń, jakie należy podjąć w celu ich poprawy. W swojej pracy łączymy metody manualne z automatycznymi, co pozwala nam oferować Państwu zaawansowane testy penetracyjne i najwyższy standard usług. Gwarantujemy naszym klientom rzetelną i kompleksową identyfikację zagrożeń informatycznych. Serdecznie zapraszamy do współpracy!