iSecure logo
Webinar z cyklu "RODO pod lupą"

Chmurowe przetwarzanie danych osobowych – typy chmur oraz ich wady i zalety

Czy wiesz jakie rodzaje chmur dzisiaj mogą być wykorzystywane? Jakie ryzyka są związane z każdym modelem przetwarzania danych w chmurze? Zapraszamy na nasze webinarium, podczas którego postaramy się wyjaśnić tę tematykę.
Data: 30/09/2021
Godzina: 10:00 (1:30h)

Opis webinaru

W dzisiejszych czasach, mając na uwadze szczególną sytuację związaną z pandemią oraz liczbą danych jakie są przetwarzane, nie można zapomnieć o zachowaniu dostępności do tych danych. Z pomocą przychodzą tutaj rozwiązania chmurowe, które zapewniają dostępność w każdym momencie oraz z każdego miejsca. Pojawia się tutaj wątpliwość; jak zamieszczamy tam dane osobowe, czy są one tam bezpieczne? Czy wybierając tego typu rozwiązania nie dochodzi przypadkiem do transferu poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)?

Podczas szkolenia zostanie przedstawione, jakie czynności powinien podjąć przedsiębiorca, który ma zamiar korzystać z chmury obliczeniowej, a także rodzaje rozwiązań chmurowych, które mogą służyć do przechowywania wyłącznie danych, w tym danych osobowych, oraz rozwiązania pozwalające na korzystanie z aplikacji instalowanych w chmurze (oprogramowanie jako usługa SaaS). Te dwa typy wykorzystania chmury obliczeniowej są ważne z punktu widzenia powrotu z rozwiązania chmurowego do rozwiązania tradycyjnego (On Premises). Przedstawimy również, iż bez planu ciągłości działania, który powinien zostać przygotowany w organizacji, przejście z rozwiązania typu SaaS na rozwiązanie On Premises będzie bardzo trudne, jak i kosztowne.

Czego się dowiesz z webinarium?

Rodzaje rozwiązań chmurowych

Jakie są dostępne rozwiązania chmurowe? Jakie są ich wady i zalety z punktu widzenia RODO?

Plan ciągłości działania

Czy pomaga we wdrożeniu rozwiązań chmurowych? Dlaczego jest ważny dla organizacji?

Przetwarzanie danych osobowych w chmurze

Jakie ryzyka i korzyści wynikają z rozwiązań chmurowych?

Przetwarzanie danych osobowych w chmurze a transfer poza EOG

Czy zawsze, gdy mówimy o przetwarzaniu danych osobowych w chmurze jest mowa o transferze poza EOG?

Prowadzący

Mateusz Jakubik
Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej i zawodowej łączy zagadnienia prawne dotyczące ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem kwestii IT (m. in. cyberbezpieczeństwa).

Katarzyna Ułasiuk
Członek Zarządu iSecure Sp. z o.o.

Prawnik specjalizujący się w ochronie danych osobowych oraz audytor normy PN/ISO 27001. Posiada wieloletnią praktykę w pełnieniu funkcji inspektora ochrony danych m.in. w spółkach z branży deweloperskiej, rozrywkowej, telekomunikacyjnej, nowych technologii. Doradza spółkom m.in. należącym do międzynarodowych grup kapitałowych. Doświadczony wykładowca. Członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Współautor książki „Bezpieczeństwo danych osobowych. Praktyczny przewodnik” (wyd. Presscom, 2017)

O iSecure

Działamy na rynku od ponad 10 lat. Przeprowadzamy audyty i wdrażamy RODO, przejmujemy pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych (IOD). Wspieramy w przeprowadzeniu testów penetracyjnych oraz testów bezpieczeństwa aplikacji. Prowadzimy szkolenia (stacjonarnie, w formie webinarium lub e-learning). Przygotowujemy klientów do wdrożenia normy ISO 27001.

Zapis do newslettera
Dodanie e-maila i potwierdzenie "Zapisz się" oznacza zgodę na przetwarzanie przez iSecure Sp. z o.o. podanego adresu e-mail w celu wysyłania newslettera o usługach, wydarzeniach, czy innych działaniach dotyczących naszej Spółki