iSecure logo
Webinar z cyklu "RODO pod lupą"

Weryfikacja aplikacji mobilnych pod kątem RODO vs. plan kontroli PUODO na 2023 r.

Uczestnicy zostaną zapoznani z planem kontroli PUODO na 2023 r. oraz dowiedzą się, jakie aspekty działalności związane z przetwarzaniem danych w aplikacjach mobilnych są kluczowe. Podczas szkolenia zostaną omówione różnice pomiędzy aplikacjami mobilnymi a aplikacjami webowymi. Zostaną też zaproponowane przykładowe działania, jakie należy podjąć podczas wewnętrznego audytu aplikacji mobilnych.
Data: 21.03.2023 r.
Godzina: 10:00 (1:30h)

Opis webinaru

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problemami związanymi z ochroną danych osobowych w aplikacjach mobilnych. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli poznać aspekty prawne i technologiczne związane z tym obszarem. 

W ramach szkolenia omówione zostaną różne kategorie danych osobowych, które mogą występować w aplikacjach mobilnych, a także metody ich przechowywania i przetwarzania. Uczestnicy dowiedzą się również o zagrożeniach wynikających z niewystarczającej ochrony danych osobowych w aplikacjach mobilnych oraz o możliwych konsekwencjach naruszenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 

W trakcie szkolenia zostaną również omówione najważniejsze przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, takie jak Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat odpowiedzialności, jaka wynika dla twórców i użytkowników aplikacji mobilnych w kontekście przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. 

Na naszym szkoleniu uczestnicy poznają praktyczne narzędzia i metody, które umożliwiają ochronę danych osobowych w aplikacjach mobilnych, a także kroki, jakie należy podjąć w przypadku naruszenia ochrony danych osobowych. 

Czego się dowiesz z webinarium?

Czym jest aplikacja mobilna, a czym aplikacja webowa?

Mając na uwadze plan kontroli PUODO, który to mówi nie tylko o aplikacjach mobilnych, ale również webowych, warto posiadać wiedzę na temat różnic pomiędzy nimi. Dlaczego coś, co ma zastosowanie w aplikacjach mobilnych, nie będzie miało zastosowania w aplikacjach webowych? 

Co jest ważne podczas przetwarzania danych osobowych za pomocą aplikacji mobilnych?

Proces przetwarzania danych osobowych przy pomocy aplikacji mobilnych nie jest procesem łatwym. Wielokrotnie jest on złożony i wykorzystuje wiele technologii, dzięki czemu aplikacja jest funkcjonalna oraz posiada wiele możliwości. Postaramy się zwrócić uwagę na kwestię katalogu danych osobowych, ich zabezpieczeń oraz czynności, które administrator danych musi podjąć, by posiadać wiedzę na temat przetwarzania danych osobowych. 

 

Czy każda aplikacja mobilna przetwarza dane osobowe?

Pojawia się wiele pytań, czy jest możliwe funkcjonowanie aplikacji mobilnej bez przetwarzania danych osobowych. Co muszę zrobić w przypadku, kiedy dane osobowe nie są w rzeczywistości potrzebne? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym obszarze i omówić wymogi oraz działania, jakie należy podjąć w celu weryfikacji. 

 

Prowadzący

Mateusz Jakubik
Oficer Bezpieczeństwa Informacji w iSecure Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej i zawodowej łączy zagadnienia prawne dotyczące ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem kwestii IT (m. in. cyberbezpieczeństwa).

Michał Sztąberek
Prezes iSecure Sp. z o.o.

Ekspert w zakresie ochrony danych osobowych oraz audytor wiodący normy PN/ISO 27001. Posiada wieloletnią praktykę w pełnieniu funkcji inspektora ochrony danych m.in. w grupie spółek ​​​​z branży rozrywkowej, produkcyjnej, gier komputerowych. Doświadczony wykładowca.

O iSecure

Działamy na rynku nieprzerwanie od 2010 r. Przeprowadzamy audyty i wdrażamy RODO, przejmujemy pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych (IOD). Wspieramy w przeprowadzeniu testów penetracyjnych oraz testów bezpieczeństwa aplikacji. Prowadzimy szkolenia (stacjonarnie, w formie webinarium lub e-learning). Przygotowujemy klientów do wdrożenia normy ISO 27001.

W 2022 r. wyodrębniliśmy markę iSecure Legal, w ramach której oferujemy wsparcie prawne w obszarach takich jak: e-commerce, prawo pracy, własność intelektualna, prawo IT i nowych technologii, obsługa Spółek, AML, prawo sportowe.

Zapis do newslettera
Dodanie e-maila i potwierdzenie "Zapisz się" oznacza zgodę na przetwarzanie przez iSecure Sp. z o.o. podanego adresu e-mail w celu wysyłania newslettera o usługach, wydarzeniach, czy innych działaniach dotyczących naszej Spółki