iSecure logo
Blog

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Kategorie

Wiele razy spotkałem się z pytaniami czy zgoda na przetwarzanie danych może stanowić część np. regulaminu czy umowy. Warto się zatem przyjrzeć jak ta kwestia została uregulowana w ustawie o ochronie danych osobowych.

Przede wszystkim wspomniana ustawa definiuje w swym art. 7 pkt. 5 czym jest zgoda. Dla przypomnienia, w myśl wskazanego tu przepisu, przez zgodę “rozumie się oświadczenie woli, którego treścią jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych tego, kto składa oświadczenie; zgoda nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści”. Z punktu widzenia niniejszego wpisu istotna jest druga część cytowanego fragmentu.

Podobne wpisy:

Bezpieczny marketing w drugim numerze Prevent Magazine

Bezpieczny marketing w drugim numerze Prevent Magazine

Parę dni temu swoją premierę miał drugi numer wydawanego przez nas kwartalnika Prevent Magazine. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji się z nim zapoznać, warto nadrobić zaległości, gdyż skupiliśmy się na bardzo ciekawej tematyce w naszym przekonaniu. Piszemy o marketingu, ale przez pryzmat bezpieczeństwa. O ile niemal każdy marketer wie jak zorganizować kampanię e-mailingową czy sms’ową, o tyle nie każdy dysponuje wiedzą jak to zrobić, by odbyło się to w sposób w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami i dobrymi praktykami.

Dane osobowe dzieci w internecie

Dane osobowe dzieci w internecie

GIODO realizuje projekt „Postrzeganie zagadnień związanych z ochroną danych i prywatnością przez dzieci i młodzież”, którego częścią było badanie ankietowe, skierowane do dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 11-12 lat oraz młodzieży w wieku 15-16 lat. Celem badania było sprawdzenie podejścia obu grup do Internetu oraz aktywności internetowych, w czasie i w ramach których podawane są dane osobowe.

Tarcza Prywatności UE-USA – co, dlaczego, kiedy i jak?

Tarcza Prywatności UE-USA – co, dlaczego, kiedy i jak?

Zainteresowanym tematem transgranicznego przepływu danych do tzw. państwa trzeciego wyjaśniamy, że Tarcza Prywatności to narzędzie, które ma stanowić podstawę przekazywania danych osobowych do USA, wynikającą z art. 47 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych.

Zapis do newslettera
Dodanie e-maila i potwierdzenie "Zapisz się" oznacza zgodę na przetwarzanie przez iSecure Sp. z o.o. podanego adresu e-mail w celu wysyłania newslettera z materiałami edukacyjnymi, a także o usługach, wydarzeniach, czy innych działaniach dotyczących naszej Spółki