iSecure logo
Audyt bezpieczeństwa informacji – wsparcie dla bezpieczeństwa IT

Testy penetracyjne

Testy penetracyjne serwisów internetowych

Nieodłącznym elementem bezpieczeństwa danych osobowych jest prawidłowe zabezpieczenie systemów informatycznych używanych do ich przetwarzania. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy coraz więcej, coraz bardziej szczegółowych danych osobowych może paść łupem ataków hakerskich i złośliwego oprogramowania. Wiele organizacji zaatakowanych w ten sposób zostało następnie dotkliwie ukaranych za niedostateczne zabezpieczenie swoich systemów.

Kluczowym sposobem na wymierną ocenę bezpieczeństwa systemów jest wykonanie testów penetracyjnych, które mają sprawdzić podatność na ataki i uszkodzenia “z zewnątrz” oraz ujawnić wady i braki oprogramowania. Regularne testy przeprowadzane przez profesjonalnego pentestera z wiedzą w zakresie cyberbezpieczeństwa, pozwolą na monitorowanie poziomu bezpieczeństwa, wprowadzanie rozwiązań adekwatnych do aktualnego stanu wiedzy i techniki, a także uchronią Twoją organizację przed stratą lub wyciekiem danych i związanych z nimi szkodami finansowymi i wizerunkowymi.

Testy penetracyjne sieci wewnętrznej

Testy penetracyjne sieci prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów. Celem pentestów jest sprawdzenie faktycznego stanu bezpieczeństwa sieci i systemu informatycznego, w tym składających się na niego aplikacji. Wynikiem naszych prac jest raport z testów, który informuje zarówno o lukach i podatnościach, jak również wskazuje, co należy zrobić, by wyeliminować wykryte słabości.

Dzięki testom dane Twojej organizacji i jej klientów oraz partnerów będą bezpieczne. 

 

W ramach świadczonych usług przeprowadzamy rozmaite rodzaje testów.

Rodzaje testów penetracyjnych

  • testy penetracyjne styku z Internetem
  • testy penetracyjne sieci wewnętrznej
  • testy aplikacji webowych, serwisów internetowych, stron www
  • testy bezpieczeństwa aplikacji mobilnych
  • testy infrastruktury IT
  • analizę konfiguracji systemów operacyjnych.

 

Czy testy penetracyjne są dla mnie?

Posiadasz wykwalifikowany zespół IT i jesteś przekonany, że wszystkie dane są prawidłowo zabezpieczone? 

Twoja firma korzysta z zewnętrznych specjalistów, którym powierzono utrzymanie infrastruktury lub systemów i wierzysz, że zabezpieczenie danych jest takie, jak być powinno?

Twoja kluczowa baza danych, to dane powierzone przez klientów i umowa określa Twoją odpowiedzialność za braki w zabezpieczeniu danych, w tym ewentualne naruszenia poufności?

Bez umniejszania zdolnościom i kwalifikacjom Twojego zespołu IT lub firmy, której powierzono opiekę IT - warto sprawdzić, czy nic nie umknęło uwadze nawet najlepszym. Bywa tak, że symulowanie ataku lub szukanie luk w zabezpieczeniach przez zaufany, wyspecjalizowany podmiot trzeci odkrywa niedoskonałości w obszarze bezpieczeństwa IT właśnie dlatego, że na zabezpieczenia spojrzał ktoś “z zewnątrz”. Niezwykle ważne jest właśnie to, by przeprowadzać testy z perspektywy potencjalnego włamywacza.

Testy bezpieczeństwa aplikacji mobilnych

Pamiętaj, że w przypadku zlecenia przeprowadzenia testów penetracyjnych wszyscy gramy do jednej bramki. Nam zależy na wykazaniu, czy Twoje aplikacje lub infrastruktura posiadają jakieś podatności, a jeżeli tak, to jak je wyeliminować. Twoja firma z kolei będzie bogatsza o profesjonalne sprawdzenie, przetestowanie środowiska IT i udokumentowane wyniki takich testów bezpieczeństwa. To nie tylko inwestycja w realne podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ale również wizerunku Twojej spółki. W dobie, kiedy bezpieczeństwo informacji jest jedną z kluczowych wartości dla wielu podmiotów, weryfikując takie bezpieczeństwo przez firmę zewnętrzną prowadzącą testy penetracyjne, zyskujesz w oczach klientów lub kontrahentów, jako rzetelny i świadomy przedsiębiorca.

Testy penetracyjne aplikacji - Testy stron www - ISecure

Kontakt
Michał Sztąberek
Prezes Zarządu
Zapis do newslettera
Dodanie e-maila i potwierdzenie "Zapisz się" oznacza zgodę na przetwarzanie przez iSecure Sp. z o.o. podanego adresu e-mail w celu wysyłania newslettera o usługach, wydarzeniach, czy innych działaniach dotyczących naszej Spółki