iSecure logo
Audyt bezpieczeństwa informacji – wsparcie dla bezpieczeństwa IT

Plany Ciągłości Działania

Czy Twoja spółka jest gotowa na powódź czy katastrofę budowlaną?

Czy Twoi pracownicy wiedzą jak postąpić w przypadku nagłej niedyspozycyjności Prezesa lub administratora systemów informatycznych?

Czy Twoja spółka jest przygotowana nie tylko na to, by przetrwać każde zagrożenie, ale zachować przy tym ciągłość działania?

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania była negatywna, to nasze usługi są właśnie dla Ciebie. Nasze usługi to bezpieczeństwo dla Twojej firmy.

 

Dlaczego posiadanie planu ciągłości działania jest istotne?

  • Nagła upadłość dostawcy hostingu, może spowodować utratę wszystkich wypracowanych przez lata informacji, uniemożliwić kontakt pomiędzy oddziałami spółki, a także kontakt z klientami bądź wręcz uniemożliwić świadczenie usługi klientom, jednocześnie niszcząc wypracowany przez lata wizerunek bezpowrotnie. 
  • Brak procedury regulującej zasady przechowywania hasła do kont administratora w systemach informatycznych spółki może powodować nieodwracalne straty dla spółki w przypadku braku dostępu do zasobów, a co za tym idzie możliwości aktualizacji systemów w przypadku utraty głównego informatyka. Czy wiesz w jaki sposób uchronić się przed takim zagrożeniem? 
  • Nagłe i niezamierzone zaszyfrowanie wszystkich danych znajdujących się w systemach informatycznych może uniemożliwić pracę za pośrednictwem systemów informatycznych. Czy spółka jest przygotowana na przestoje z powodu ataku ransomware lub utratę dostępu do informacji przetwarzanych z wykorzystaniem konwencjonalnych środków, np. papieru?

Plany ciągłości działania - cele i założenia

Głównym celem planów ciągłości działania jest uchronienie spółek przed działaniami o zazwyczaj małym prawdopodobieństwie wystąpienia, lecz o potencjalnie katastrofalnych skutkach. Takie skutki mogą z kolei się wiązać z zaprzestaniem działania organizacji lub znaczącymi kosztami dla spółki. Plan ciągłości działania polega na dokładnym wskazaniu, jakie działania i przez kogo mają być wykonane w przypadku wystąpienia konkretnego zdarzenia, np. wystąpienia epidemii lub zamieci. Czy w takich sytuacjach spółka ma przygotowaną instrukcję “awaryjną”, np. jest w stanie wprowadzić model pracy zdalnej? Kto decyduje o wprowadzeniu pracy zdalnej? Kto nadzoruje czas pracy osób w ramach pracy zdalnej, w przypadku zdarzenia uniemożliwiającego dotarcie pracowników do biura? 

 

W ramach naszych działań:

  • opracowujemy plany zarządzania kryzysowego
  • wdrażamy Plany Ciągłości Działania oraz Programy Zarządzania Ciągłością Działania w oparciu o wymagania Normy ISO 22301:2012
  • przeprowadzamy testy oraz ćwiczenia wdrożonych Systemów Zarządzania Ciągłością Działania lub Planów Ciągłości Działania
  • organizujemy szkolenia, gdzie uczymy jak opracowywać Plany Ciągłości Działania

 

Nasi specjaliści z zespołu iSecure posiadają szeroką wiedzę teoretyczną popartą latami praktyki. W ramach usługi w zakresie Planów Ciągłości Działania m. in. ustalimy obszary krytyczne dla funkcjonowania spółki, w toku konsultacji przygotujemy plan pozwalający uniknąć paraliżu firmy i poniesienia zbędnych kosztów poprzez wprowadzenie wymaganych rozwiązań (np. pomożemy opracować strukturę i plan zarządzania kryzysowego, zaproponujemy, jak postępować w nagłych kryzysowych sytuacjach), jak też  w razie potrzeby przeprowadzimy szkolenia personelu z wdrożonych procedur ciągłości działania, pozwalające na zapewnienie sprawnej i efektywnej pracy pomimo występowania niekorzystnych warunków. 

Przeszkolimy też osoby chętne do zgłębienia wiedzy, jak plany ciągłości działania powinny być opracowane.

Nasze usługi to nie tylko stworzenie dokumentacji. W ramach usługi przeprowadzamy także testowanie oraz ćwiczenia weryfikujące już wdrożone plany ciągłości działania bądź całe systemy zarządzania ciągłością działania. Każde ćwiczenia i testy są zwieńczone raportem opisującym wykryte niezgodności i sfery, które mogą zostać usprawnione.

 

Podchodzimy do tematu w sposób kompleksowy, zapewniający jak największą satysfakcję dla klienta. Działamy zawsze w porozumieniu z klientem, dzięki czemu w ramach usługi klient nie odczuwa dyskomfortu z powodu naszej obecności.

Planowanie ciągłości działania - ISecure

Kontakt
Michał Sztąberek
Prezes Zarządu
Zapis do newslettera
Dodanie e-maila i potwierdzenie "Zapisz się" oznacza zgodę na przetwarzanie przez iSecure Sp. z o.o. podanego adresu e-mail w celu wysyłania newslettera o usługach, wydarzeniach, czy innych działaniach dotyczących naszej Spółki